classi
16 بهمن 1401 - 21:27

پیش‌بینی افزایش ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی

بوشهر- مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از پیش بینی افزایش ۱۵ درصدی سفر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش باقر جوان عصر یکشنبه در حاشیه بهره برداری از پروژه‌های راهداری استان بوشهر با اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان با ایام نوروز اظهار داشت: پیش بینی حجم بالای استفاده از ناوگان مسافری در هفته پایانی اسفند وجود دارد.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور خاطرنشان کرد: طرح نوروزی راهداری هم از ۲۴ اسفند و زودتر از سالیان قبل آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: فروش بلیت‌های نوروزی اتوبوس از اول اسفند به صورت اینترنتی و از ۷ اسفند همزمان در دفاتر شرکت‌های حمل و نقل آغاز می‌شود.

باقر جوان با اشاره به اینکه سال گذشته هفت میلیون و ۸۰۰ سفر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی ثبت شد، ادامه داد: پیش بینی می‌شود امسال افزایش ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی با ناوگان حمل و نقل جاده‌ای داشته باشیم.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: از این رو همه ظرفیت‌ها به کار گرفته خواهد شد تا خدمات شایسته ای به هم میهنان ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: چشم انداز ما دستیابی به ۷۰ درصد مسافرت‌های جاده‌ای از طریق ناوگان عمومی است که نقش به سزایی در ایمنی سفر، کاهش ترافیک و آلودگی هوا دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1021215