classi
24 دی 1401 - 18:45

مصرف گاز استان اصفهان به ۵۰ میلیون مترمکعب رسید

اصفهان- مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان از صرفه‌جویی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب گاز طی چهار روز اخیر در این استان خبرداد و گفت: روزانه در این استان ۵۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف می‌شود.

ابوالقاسم عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اطلاع رسانی صورت گرفته و همکاری خوب مردم، در استان روزانه به طور متوسط ۶۰۰ هزار متر مکعب گاز صرفه جویی شده ولی مردم همچنان باید گاز را با نهایت دقت مصرف کنند.

وی با بیان اینکه مصرف گاز استان در روزهای اخیر به روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب رسیده است، گفت: در چهار روز گذشته ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب گاز صرفه جویی شده که به طور متوسط روزانه ۶۰۰ هزار متر مکعب گاز صرفه جویی بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اضافه کرد: از چهارشنبه تا جمعه بیش از هزار بازرسی از ادارات، بانک‌ها و مراکز آموزشی صورت گرفت که ۳۰۰ مورد آن اعمال قانون شدند.

عسکری به مصرف روزانه بیش از ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز در کشور اشاره کرد و گفت: شرکت گاز پویشی به نام یک اتاق گرم برای هر ساختمان را برای فرهنگسازی و صرفه جویی گاز در فصل سرما راه اندازی کرده تا با مدیریت گاز به دیگر هموطنان به ویژه در شمال کشور گاز رسانی شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خاطرنشان کرد: اجرای این پویش منجر به صرفه جویی ۷۵ درصدی گاز در هر خانه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 976953