classi
08 بهمن 1401 - 12:46

بهره‌برداری از ورودی جدید ایستگاه مدافعان سلامت

ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت، با هزینه‌ای حدود ۸۰ میلیارد تومان، در ضلع شمال شرقی میدان توحید بزودی بهره برداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود یوسفی مجری خط ۷ مترو از افتتاح ورودی سوم ایستگاه مدافعان سلامت خبر داد و گفت: ایستگاه مدافعان سلامت با افتتاح ورودی جنوب غربی در ابتدای خیابان ستارخان، خرداد ماه سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و اسفند ماه سال گذشته نیز ورودی جنوب شرقی آن در ابتدای خیابان نصرت به روی مردم گشوده شد. در واقع ورودی سوم این ایستگاه یک امکان جدید برای شهروندان است تا از اماکن پرترددی مانند بیمارستان امام خمینی (ره) و نیز ضلع شمال میدان توحید، به شبکه مترو دسترسی پیدا کنند.

مجری خط ۷ با بیان اینکه در تامین تجهیزات ایستگاه مذکور تا حد امکان از تولیدات داخلی در زمینه پله‌های برقی، آسانسور، فن‌های هواساز و … استفاده شده است، ایستگاه مدافعان سلامت را به دلیل عبور تونل خط ۷ از زیر تونل توحید را دومین ایستگاه عمیق خط ۷ با عمق ۴۶ متر از سطح زمین توصیف کرد.

بر اساس این گزارش با افتتاح سومین ورودی این ایستگاه پرمسافر در خط مذکور، ۸ رشته پله‌برقی و ۲ دستگاه آسانسور به جمع تجهیزات قبلی ایستگاه مدافعان سلامت افزوده خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1002305